Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skup samochodów. Jakiej ceny oczekiwać w auto skupach?
#1
Star 
Chciałbym zapytać o opinię ludzi z forum co do aktualnych cen za samochód do sprzedania na skupie. Szczerze mówiąc wolałbym szybko sprzedać auto poprzez skup aut właśnie, zamiast trudzić się z wystawianiem ogłoszeń i obsługi potencjalnych klientów zainteresowanych moim złomem.  Cool

Sądzicie, że wycena według stawki 60 groszy za kilogram to dobra stawka? Moje auto to samochód dostawczy - także z racji swojej wagi, sumka z kilogramów uzbiera się całkiem znaczna. 
Region, który mnie interesuje to Śląsk - bez problemu mogę podjechać do większości śląskich miast, mam pojazd na chodzie i ważne OC oraz przegląd.
Odpowiedz
#2
W ostatnim czasie ceny za skup aut w Katowicach wahają się między około 0,40 zł a 1,20 zł za kg. Także jak widzisz spore widełki. Wszystko zależy od tego w jakim czasie pojedziesz sprzedać auto (bo stawki za skup zmieniają się dynamicznie), no i w jakim jest stanie. Pewnie jeśli to typowy grat nadający się tylko do złomowania, to raczej dostaniesz za niego tą dolną granicę cenową. 

Nie myślałeś o tym, żeby sprzedać auto poprzez komis samochodów używanych? Niektóre z nich przyjmują także pojazdy dostawcze. Wydaje mi się, że w komisie możesz uzyskać lepszą cenę - nawet za stary samochód.
Odpowiedz
#3
Jasne, że myślałem o komisie, ale sprzedaż auta w ten sposób wiąże się z tym długim czekaniem - musi znaleźć chętna osoba na kupienie auta i dopiero wtedy dochodzi do transakcji. Do tego jeszcze komis bierze swoją prowizję, także cenowo to wcale nie wychodzi wiele lepiej. 

Wolałbym oddać samochód do skupu i otrzymać od razu do ręki gotówkę, bez zbędnego czekania. Tym bardziej, że to auto dostawcze, więc jakoś nie wydaje mi się, żeby szybko znalazł się na niego nowy kupiec. Na dodatek jego stan techniczny i wizualny pozostawia trochę do życzenia...
Odpowiedz
#4
Pewnie, że jak chcesz szybko sprzedać samochód od razu i dostać za niego gotówkę od ręki - to właściwie taką opcję masz tylko w firmach, które skupują auta. No chyba, że w grę wchodzi kasacja, co swoją drogą może być opłacalne przy uszkodzonych pojazdach, samochodach powypadkowych itp. 

Pamiętaj, że w kwestii aktualnych cen skupu (czy tam złomowania) najlepiej jest zadzwonić i zapytać ile aktualnie płacą. Co do wspomnianej przez Ciebie stawki 0,60 zł za kg, myślę, że może to być uczciwa cena skup aut.
Odpowiedz
#5
Wydaje mi się, że w Twoim przypadku sprzedaż swoich czterech kółek do skupu aut za gotówkę to całkiem dobry pomysł. Nie wiem jak doświadczenia osobiste innych użytkowników forum, ale ja kiedyś korzystałem z usług auto-skupu i mogę powiedzieć, że był to strzał w dziesiątkę! Najprościej pozbyć starego auta właśnie w skupie bo wtedy nie musisz sprzedawać samochodu na własną rękę, robić żadnych napraw, umawiać się na oglądanie auta i jazdy próbne - tylko zlecasz wycenę i sprzedajesz swój samochód w kilka godzin. 

Czy mogę polecić ten konkretny skup? Nie miałem do czynienia z żadną firmą Katowicach. Ja jakiś czas temu sprzedawałem swoje auto do jednego z Gliwickich skupów i zapłacili mi za nie około 1500 zł - francuski samochód osobowy z 2002 roku. Nie wiem jak wycenią Twój, bo nie zawsze obowiązuje sztywna cena za kg, a za samochody w dobrym stanie często płacą więcej.
Odpowiedz
#6
(03-08-2024, 12:54 AM)Eryk12 napisał(a): Chciałbym zapytać o opinię ludzi z forum co do aktualnych cen za samochód do sprzedania na skupie. Szczerze mówiąc wolałbym szybko sprzedać auto poprzez skup aut właśnie, zamiast trudzić się z wystawianiem ogłoszeń i obsługi potencjalnych klientów zainteresowanych moim złomem.  Cool

Sądzicie, że wycena według stawki 60 groszy za kilogram to dobra stawka? Moje auto to samochód dostawczy - także z racji swojej wagi, sumka z kilogramów uzbiera się całkiem znaczna. 
Region, który mnie interesuje to Śląsk - bez problemu mogę podjechać do większości śląskich miast, mam pojazd na chodzie i ważne OC oraz przegląd.

Słyszałem, że w dużych miastach możesz wyciągnąć lepsze stawki za skup auta niż w tych mniejszych. Dlatego pewnie poszukanie firmy, która odkupuje samochody w Katowicach byłoby dobrym pomysłem.
Odpowiedz
#7
Ja również polecę Katowice - skupy w większych miastach z reguły lepiej płacą. Miałem starego Golfa IV, który był już tak mocno pognity, że miałem oddać go do kasacji. 

Jednak zadzwoniłem na skup i myślę, że uczciwie wyceni moje auto jak na jego stan - 1300 zł. Nawet byłem w szoku, że ktoś chce go kupić, to zdecydowanie lepsza cena niż za złomowanie. Jak się okazuje auto-skupy potrafią zaoferować dobre warunki przez to, że właśnie rozbierają auta na części, albo eksportują je dalej do Afryki czy innych krajów - gdzie takie złomy jeszcze mogą znaleźć kolejnego właściciela.
Odpowiedz
#8
Sprawdź skup aut Katowice - kiedyś sprzedawałem u nich auto i mam pozytywne doświadczenia. Sprzedaż samochodu bez problemu i w całkiem dobrej kasie. Śmiało mogę polecić ten skup, warto skorzystać jak się nie ma czasu na szukanie kupca przez kilka miesięcy. 

Zadzwoń i zapytaj jakie mają aktualne ceny, z tego co pamiętam to dosyć szybko wyceniają pojazdy - także dostaniesz informacje o kwocie odkupienia auta już przez telefon.
fan 4x4 na śląsku, do niedawna szczęśliwy posiadacz Nissana Navary
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości